BOM - 2024
17.01.2024

Do 21 stycznia 2024 roku można zgłaszać projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

BOM 2024

W tej edycji na realizację pomysłów mieszkańców samorząd województwa przeznaczył rekordowe
30 mln zł!

Jakie pomysły mogą być realizowane w BOM?

Zadania, które można realizować dzięki BOM są wszechstronne i różnorodne. Od edukacji, kultury, zdrowia, bezpieczeństwa czy ochrony środowiska, po inwestycje społeczne
i drogowe. Proponowane inwestycje o wartości do 1,2 mln zł mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego. Na projekty nieinwestycyjne, tzw. miękkie można wydać 240 tys. zł.

Gdzie znaleźć informacje o BOM?

Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie: https://bom.mazovia.pl/.

Kto może zgłosić projekt?

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego, bez ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. W imieniu osób małoletnich projekty składają ich rodzice lub opiekunowie prawni.