XVII edycja konkursu „Mazowieckie
Zdarzenia Muzealne – Wierzba”
24.07.2023

Trzy nagrody w XVII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba"

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że w XVII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" dostaliśmy aż trzy nagrody !!!

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego i plakatu muzealnego oraz najlepszego wydawnictwa ubiegało się 130 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza.

Konkurs "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" ma na celu pobudzenie pracy muzeów poprzez wyłonienie najlepszych placówek muzealnych i wyróżnienie oraz nagrodzenie najciekawszych zdarzeń przez nie opracowanych i realizowanych, promocję muzeów oraz Województwa Mazowieckiego.

Nagrody, które otrzymało Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu to:

Kategoria - Wystawy zorganizowane przez większe muzea

1. PIERWSZE MIEJSCE

Wystawa pt. "Muzeum Historii Radomia" zorganizowana przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

02

To nagroda, którą otrzymaliśmy ex aequo z wystawą "Bernardo Bellotto. W 300 rocznicę urodzin malarza" zorganizowaną przez Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej.

Kategoria "Plakat muzealny"

2. DRUGIE MIEJSCE

Plakat do wystawy pt. "Grupa Dziesięciu (1932-1939) Zrzeszenie Artystów Krakowskich"

Autorka plakatu: Monika Zahorska

Kuratorka wystawy: Magdalena Kołtunowicz

Kategoria "Projekt edukacyjny"

04

3. TRZECIE MIEJSCE

Projekt pt. "Radomski Program Edukacji Historycznej" zorganizowany przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Autor programu: dr Adam Duszyk

Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że praca, w którą wkładamy tak dużo pasji, serca, czasu i zaangażowania została doceniona.

Dziękujemy !!!

03

Więcej szczegółów tutaj...

Gratulujemy również innym radomskim placówkom, którym udało się zdobyć nagrody i wyróżnienia.

Kategoria „Wystawa”

Wystawy zorganizowane przez mniejsze muzea:

PIERWSZE MIEJSCE zajęła wystawa pt. „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989” zorganizowana przez Muzeum Historii Najnowszej Radomia.

Kategoria "Wydawnictwo muzealne"

Wyróżnienia:

- katalog towarzyszący wystawie stałej w Muzeum Historii Najnowszej Radomia "Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918-1989" wydany przez Muzeum Historii Najnowszej Radomia.

- "Wojciech Fangor. Dzisiaj są moje urodziny" wydane przez Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.